Anasayfa / YAZILIM 24 Mart 2016 2.075 views

DRIVER_POWER_STATE_FAILURE Hatası Çözüldü.

Merhaba. Bugün yeni aldığım Monster marka Abra A7 6.3 model notebookta yaşadığım ve çözdüğüm bir sorundan bahsedeceğim.

Bilgisayarım anlayamadığım bir şekilde kapanıp mavi ekranda DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası veriyordu. İnternet ortamında çözüm aramak için yaptığım araştırmalarda bulduğum çözümlerden sonuç alamadım.

Bilgisayarımda yaptığım takip ve incelemelerde bilgisayarımın Photosop programını çalıştırdıktan sonra kapanarak mavi ekran hatası verdiği tespitini yaptım.

Photosop programı neden bilgisayarımın kapatılmasına sebep olurdu diye düşünmedim ve ilk aklıma gelen ekran kartı olduğuydu. Bilgisayarımda Nvidia 960m ve İntel 530 grafik kartları mevcuttu. Ekran kartlarımın sürücülerinin güncel ve stabil sürümlerinin yüklü olup olmadıklarını kontrol ettiğimde herhangi bir problemin olmadığı gördüm.

Photoshop hataları üzerine yaptığım yeni araştırmalarda bu sıkıntının çözümünü buldum ve sizlerle paylaşıyorum.

Programınızın yüklü olduğu dizin yani örnek olarak C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop\sniffer.exe  dosyasını bulun daha sonra bulduğunuz dosya yani sniffer.exe’yi siliniz daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp Photoshop programını ve bilgisayarınızı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap